slider1-1
r8a

KALISTENIKA

KALISTENIKA POJAWIŁA SIĘ NA ŚWIECIE…RAZEM Z CZŁOWIEKIEM. JEST TO BOWIEM NAJSTARSZA I NAJBARDZIEJ NATURALNA FORMA TRENINGU SIŁY I SPRAWNOŚCI, DO KTÓREJ ZAWSZE JESTEŚMY PRZYGOTOWANI I MAMY WSZYSTKIE POTRZEBNE PRZYRZĄDY, A DOKŁADNIE JEDEN, KTÓRY JEST POTRZEBNY, CZYLI NASZE CIAŁO!

PRZEWAGA kalisteniki

Słowo kalistenika to w języku greckim połączenie słów „piękno” i „siła”. Można powiedzieć, że to najkrótsza definicja tej formy treningu fizycznego. Kalistenika jest nie tylko najstarszym i najbardziej szlachetnym sposobem pracy nad sylwetką i sprawnością własnego ciała, ale także zdecydowanie najzdrowszym – w tym treningu nie obciążamy kręgosłupa i stawów żadnym dodatkowym ciężarem, poza tym, który sami nosimy na co dzień.

Trening kalisteniczny ma pozytywny wpływ na układ krwionośny człowieka, kształtuje mięśnie, równowagę, zwinność i koordynację. Najważniejszy w kalistenice jest równomierny rozwój całego ciała – nie tylko jego siły, ale także sprawności czy wytrzymałości. Każdy z nas chciałby zrobić np. wychwyt z głowy, flagę, czy salto. Jest to możliwe. Prawda jest jednak taka, że większość z nas ma problemy z przewrotami. Jednak stopniową i rozsądną pracą można to wszystko osiągnąć. Żeby tak się stało, do planu treningowego wprowadziliśmy elementy gimnastyki i akrobatyki, by w jeszcze bardziej różnorodny sposób pomóc Wam w kształtowaniu piękna, siły i sprawności Waszego ciała.

Dla osób, które rozpoczynają przygodę ze sportami walki, kalistenika jest także znakomitą bazą pod te dyscypliny. Poprawia siłę i sprawność, a nie spina mięśni, jak siłownia, przez co dużo lepiej trenuje się np. boks, brazylijskie jiu jitsu, czy MMA.

Zajęcia kalisteniki w Szkole Walki Drwala, według autorskiego programu prowadzi Sebastian Kotwica oraz Sylwester Szwajca, Konrad Król i Paweł Obrzut.  Zobacz poniżej kiedy odbywają się zajęcia i zapisz się już teraz!

NOWY NABÓR

17:00 – poniedziałek i środa – prowadzi Sylwester Szwajca
21:00 – poniedziałek i środa – prowadzi Sylwester Szwajca

OPEN

8:00 – wtorek i czwartek – prowadzi Sylwester Szwajca
15:00 – sobota – prowadzi Paweł Obrzut
18:00 – piątek – prowadzi Sylwester Szwajca

P1

18:00 – wtorek i czwartek – prowadzi Konrad Król

P2

18:00 – poniedziałek i środa – prowadzi Sylwester Szwajca

Zobacz co u nas SŁYCHAĆ?

Partnerzy i sponsorzy

 
olimp
r8
platinium
swd
pitbul
Wszystkie prawa zastrzeżone © Szkoła Walki Drwala