Co to jest dieta Ketogeniczna?

Dieta Keto kładzie nacisk na utratę wagi poprzez spalanie tłuszczu. Celem jest, aby szybko schudnąć i ostatecznie czuć pełniejsze mniej pragnienia, przy jednoczesnym zwiększeniu nastroju, skupienia i energii. Według zwolenników Keto, przez cięcie węglowodanów można spożywać i zamiast napełniania na tłuszcze, można bezpiecznie wprowadzić stan ketozy. To wtedy organizm rozkłada zarówno diety i przechowywane tkanki tłuszczowej w substancje zwane ketony. Twój system spalania tłuszczu opiera się obecnie głównie na tłuszczu – zamiast cukru – za energię. Podczas gdy podobne w pewnym sensie do znanych niskowęglowodanowej diety, dieta Keto ekstremalnych CARB ograniczenia-około 20 węglowodanów netto dziennie lub mniej, w zależności od wersji-i celowe przesunięcie do ketozy są co ustawić ten coraz bardziej popularna dieta od siebie.

dieta Ketogeniczna

Dieta Keto ma swoje korzenie w dekad-stara dieta ketogeniczna terapeutyczna. Klinicznie, dieta ketogeniczna jest stosowany w medycynie neurologicznej, przede wszystkim w celu zmniejszenia trudno kontrolować drgawki u dzieci. Badania sugerują również możliwe korzyści w innych warunkach mózgu, takich jak choroby Parkinsona i Alzheimera.

Dość niedawno, dieta została wprowadzona jako dieta odchudzania przez włoskiego profesora chirurgii, dr Gianfranco Cappello Uniwersytetu Sapienza w Rzymie. W jego 2012 badania, o 19 000 dietetyków otrzymała wysokiej zawartości tłuszczu cieczy diety przez rurkę do karmienia dodaje nos. Badania wykazały, średnia utrata masy ciała więcej niż 20 funtów w uczestników, z których większość utrzymywał go przez co najmniej rok. Naukowcy zgłaszali kilka drobnych skutków ubocznych, takich jak zmęczenie.

Dzisiaj, kilka wersji diety Keto (przy użyciu prawdziwej żywności) są szczegółowo w książkach, blogach i posty na Facebooku. Wspólny wątek wybiera wysokiej zawartości tłuszczu żywności w połączeniu z bardzo niskim codziennie węglowodanów. Przewodniki obejmują „kompletna dieta ketogeniczna dla początkujących” przez Amy Ramos i „dieta Keto: Kompletny przewodnik po wysokiej zawartości tłuszczu dieta” przez Leanne Vogel.

Jak działa Keto diet?

Możesz pozostać na diecie Keto na czas nieokreślony, zrób to jako plan odchudzania w ciągu jednego krótkiego okresu lub cyklu i obecnie. Pokarmów bogatych w tłuszcz są kluczem, białko jest umiarkowane i węglowodanów są złe chłopaki. Vogel oferuje kilka porad na rozpoczęcie na Keto: • wychowanie się o węglowodany i zapoznanie się z dobrymi tłuszczami jest pierwszym krokiem.

  • Przed skokiem, eksperymentować z niskowęglowodanowej warzyw w sklepie spożywczym w sekcji naturalnej produkcji, znaleźć źródła trawy karmione mięsa i dowiedzieć się o ukrytych źródeł cukru, jak coleslaw w lokalnym knajpą.
  • Nie zakładaj pragnienia cukru znikną od razu. Zamiast tego zaopatrzyć się w desery przyjazne Keto jak ciemna czekolada z orzechowym masłem.
  • W pierwszym tygodniu wycofania CARB, mogą wystąpić objawy, w tym bóle mięśni, bóle głowy, zmęczenie i psychicznego mglistość-i tak, głód. Na początku pragnienia, spróbuj nibbling na wysokiej zawartości tłuszczu przekąski, takie jak pasek boczku lub niektóre ogórek z awokado Mayo.

Jak dieta przenosi się do drugiego i trzeciego tygodnia, zaczniesz czuć się lepiej. Wkrótce, Low-Carb, wysokiej zawartości tłuszczu jedzenie będzie wydawać się bardziej naturalne, jak staje się nawykiem. W tygodniu cztery, można oczekiwać, utrata masy ciała, zwłaszcza, jeśli jesteś aktywny fizycznie podczas trzymania się ściśle do planu.

Wybór właściwej żywności będzie łatwiejsze, jak przyzwyczaisz się do podejścia Keto. Zamiast chudego mięsa, będziesz koncentrować się na skórze na drób, części fattier jak ud kurczaka, żebra-Eye steki, trawy karmione ziemi wołowiny, ryby fattier jak łosoś, mostek wołowy lub wieprzowe ramię, i boczku. Liściaste zieleni, takie jak szpinak, kapusta i sałata, wraz z brokułami, kalafior i ogórków, dokonać wyborów zdrowych warzyw (ale będziesz unikać skrobiowych pokarmów korzeniowych, takich jak marchew, ziemniaki, rzepy i Pasternak). Można pracować w mniej znanych warzyw, takich jak kalarepa lub Daikon.

Oleje takie jak awokado, oliwka, rzepak, siemię lniane i palmowe, a także majonez będą sałatki smakowe podczas tuczu je. Masło klarowane, lub ghee, to tłuszcz, którego będziesz używać do gotowania lub jako spread.

Zacznij dzień od masła z mlekiem, kawy lub herbaty lub bekonu i jaj w formie bufetu. Trzymać z mleka pełnego tłuszczu, sera i innych całych produktów mlecznych. Użyj Stewia, aby zastąpić cukier i sztuczne substancje słodzące.

W „Keto w 28,” autor Michelle Hogan szczegóły jej plan czterech tygodni. W menu książki, węglowodany są utrzymywane na niskim poziomie, począwszy od 15 do 20 węglowodanów netto dziennie. Węglowodany netto są całkowitą ilością węglowodanów w porcji odejmowanej przez ilość błonnika.

Z drugiej strony, tłuszcz tworzy solidny 70 do 73 procent dziennej diety. Białko zaokrągla się w planach posiłków, składający się z umiarkowanej jednej piątej do jednej czwartej śniadania, obiady i kolacje codziennie, wraz z jedną lub dwie Polecane przekąski. (CARB/tłuszczu/proporcje białka różnią się od diety do diety z każdego autora.)

Dla utrzymania ruchu w czasie, Vogel sugeruje, biorąc cykliczne podejście i wchodzę i obecnie ketozę, zwłaszcza dla kobiet.

Dieters używać wielu znaków, aby wiedzieć, że jesteś w ketozę, niektóre bardziej subiektywne niż inne. Proste DIY moczu lub wyniki badań krwi, zły lub owocowy oddech, zmniejszenie głodu, ostrzejsze skupienia, zmiany w sprawności fizycznej, i utrata masy ciała może wszystkie wskazują ketozę.

Ile kosztuje Keto diet?

Mięso-jak trawy karmione wyborów-i świeże warzywa są droższe niż większość przetworzonych lub fast foodów. To, co spędzasz na żywności przyjaznej dla Keto zależy od wyboru źródła białka i jakości. Można wybrać mniej kosztowne, szczuplejsze kawałki mięsa i dokarmiać je z niektórych ropy naftowej. Kupując mniej egzotycznych, w sezonie warzywa pomogą utrzymać się w budżecie.

Keto diet pomoże Ci schudnąć?

Ostatnie badania koncentrując się na diecie Keto sugerują pewne korzyści dla krótkotrwałej utraty wagi. To jeszcze zbyt wcześnie, aby powiedzieć, czy ludzie utrzymują długoterminową utratę wagi z diety ketogeniczne.

W swoim raporcie 2016 „zdrowe odżywianie wytyczne & utrata masy ciała porady,” Public Health współpracy, Wielka Brytania non-profit, oceniane dowody na diecie niskowęglowodanowej, wysokiej zawartości tłuszczu. (Dieta Keto wchodzi pod parasolem LCHF). Wśród 53 randomizowanych badań klinicznych porównujących diety LCHF do liczenia kalorii, dieta niskotłuszczowa, większość badań wykazało większą utratę wagi dla diety typu Keto, wraz z bardziej korzystnych wyników zdrowotnych. Współpraca zaleca wytyczne odchudzania, które zawierają niskowęglowodanowej, dieta wysokotłuszczowa rzeczywistych (a nie przetworzonych) żywności jako dopuszczalne, skuteczne i bezpieczne podejście.

Mała 20 lutego 2017, badania spojrzał na wpływ diety ketogeniczne sześciotygodniowe na kondycję fizyczną i składu ciała w 42 zdrowych osób dorosłych. Badania, opublikowane w czasopiśmie Nutrition & metabolizm, wykazały nieznacznie negatywny wpływ na sprawność fizyczną pod względem wytrzymałości, moc maksymalną i szybsze wyczerpanie. Podsumowując, naukowcy stwierdzili, że „nasze odkrycia prowadzą nas do przypuszczeń, że nie wpływa na sprawność fizyczną w sposób klinicznie istotny, który negatywnie wpływa na codzienne życie i ćwiczenia aerobowe”. „Znaczący” utrata masy ciała około 4,4 funtów, średnio, nie wpływa na masę mięśniową lub funkcji.

Ile należy ćwiczyć na Keto diet?

Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z diety Keto, należy pozostać aktywnym fizycznie. Może być konieczne, aby wziąć to łatwiejsze w okresie wczesnego ketozy, zwłaszcza, jeśli czujesz się zmęczoną lub lightheaded. Chodzenie, bieganie, robi aerobik, podnoszenie ciężarów, trening z Kettlebells lub cokolwiek treningu wolisz zwiększy swoją energię dalej. Możesz znaleźć książki i zasoby online, jak dostosować posiłki Keto lub przekąski do treningu sportowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *